» teknolojikarastirmalar.com Ücretsiz Akademik ve Mesleki Kaynak

Yayınlanma Zamanı: 2012-12-24 15:24:00

teknolojikarastirmalar.com Ücretsiz Akademik ve Mesleki Kaynak |  görsel 1


 

Arkadaşlar üye olmadan hem akademik hem de mesleki açıdan kendinizi geliştirebileceğiniz yararlı makale ve çalışmaların bulunduğu bu siteyi tanıtmak istedim

http://www.teknolojikarastirmalar.com

Teknolojik Araştırmalar Prof. Dr Süleyman TAŞGETİREN yönetiminde elektronik ortamda faaliyet gösteren ve kar amacı gütmeyen bir oluşumdur. Meslektaşlarının bilgi birikimini artırma ve bu amaçla çeşitli kaynaklardan derlenen bilgileri, e-dergi, e-eğitim ve e-index gibi ortamlarda sunma amaçlanmıştır. 

E-dergi başlığı altında yürütülen elektronik dergiler, yayın kurulunda belirtilen çeşitli üniversitelerden öğretim üyelerinin ve yazıları inceleyerek değerli görüşlerini belirten bilim adamlarının gönüllü katkılarıyla hazırlanmaktadır. 

Şu anda makine, yapı, gıda, tekstil, harita ve taşıt teknolojileri alanlarını kapsayan 6 adet elektronik dergi yayınlanmaktadır. Ayrıca Biyoteknoloji konulu bir derginin yayın çalışmaları da sürmektedir. Dergiler yayınlandığında e-posta yolu ile okuyucu kitlesine ulaşmaktadır. Her sayı kendi periyodu içinde 2000 civarında ziyaretçi almaktadır. Yayınlanan makalelere google ve google/scholar dan kolaylıkla ulaşılabilmektedir. 

E-index bölümü ülkemizde yayınlanan ve ilgi alanımıza giren yayınların ve atıfların taranmasını sağlamak amacıyla hazırlanmaktadır. Bu bölümden anahtar kelimelerle veri tabanımızı tarayarak ülkemizde yapılan yayınlara ulaşabilir, isminizi girerek çalışmalarınıza yapılan atıfları bulabilirsiniz. 

E-eğitim bölümünde internet ortamının imkanlarını yardımcı ders materyalleri sunmak için kullanmak amaçlanmaktadır. Burada ders notları, web sayfaları, sunumlar ve animasyonlar kullanıma sunulmuştur. Kullanıcılardan gelecek ders araç ve malzemeleri de bu bölümde yayınlanabilmektedir.

Portalın teknik yönetimi Dr. Barış GÖKÇE tarafından yapılmaktadır.


Duyuru
Sitemizde güncelleme çalışmaları devam etmektedir.
Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz !